פרסומים

בגלריה זו תמצאו תערוכה של פרסומים

 
 

פטנטים – עו"ד עמיר פרידמן

ההחלטה המהפכנית והחשובה, במסגרת פסק הדין בעניין "סטייט סטריט בנק" פתחה את הדלת בפני סוג חדש של אמצאות מופשטות, עוררה תגובות רבות ברחבי העולם והביאה להצפת לשכת הפטנטים בארצות הברית בבקשות לפטנטים בתחומי המחשבים ושיטות העסקים.
משרד הפטנטים האמריקאי, בעקבות פסק דין זה, הגיב במתיחת מרחב הכשירות לפטנט לאור הקדמה הטכנולוגית ולחצי החברות והגופים העוסקים בתחום. הוענקו פטנטים רבים שחלקם עוררו ביקורת רבה בקרב הקהילייה המשפטית והעסקית.

הביקורת התמקדה בשאלה האם ראוי מבחינה משפטית ופילוסופית להעניק הגנת פטנט לשיטת עסקים שהיא בעצם רעיון תחרותי האמור להיות נחלתו החופשית של כל אדם, וכיצד ראוי להתמודד עם מקוריות הסביבה האינטראקטיבית המורכבת מאמצאות המגנות על שיטות עסקים.
במטרה להתמודד עם התמורות הרבות ומרחיקות הלכת שנבעו מפסק הדין בעניין "סטייט סטריט בנק", פורסם בתחילת שנת 2000 הספר "פטנטים".

הספר מנתח בצורה מעמיקה ויסודית את תורת הפטנטים, מהותם של הפטנטים, חשיבותם המסחרית, ההגנה המוקנית כתוצאה מרישום הפטנט, ניהול תובענות בגין הפרת פטנטים והיבטים רבים ונוספים הקשורים לתחום זה.

ניתן לרכוש את הספר "פטנטים" באמצעות הוצאת ספרי המשפט פרלשטיין גינוסר (לאתר האינטרנט של הוצאת פרלשטיין גינוסר לחץ כאן).

 

מתוך דברי ההקדמה לספר פטנטים
מאת: מאיר שמגר, נשיא בית המשפט העליון (בדימוס)

"ספר זה אוגר בתוכו הכוונה והנחיה רבים ומועילים אשר על ניסוחם וקיבוצם עמל המחבר המלומד. בטוחני כי אלו יהיו לתועלת מרובה לכל העוסקים בתחום האמור,לרבות אלו הנזקקים לו עקב אמצאותיהם."

 
 

אין באמור לעיל כדי להוות ייעוץ משפטי או חוות דעת, או תחליף ליעוץ משפטי אצל עורך דין.
בכל מקרה ספציפי יש לפנות לקבלת ייעוץ משפטי מעורך הדין העוסק בתחום.